Kniha návštev

Vaše príspevky

Chcela by som sa spytat...

Suzy | 22.12.2013

Mam uz asi 5 mesacneho zajka zakrsleho
a s kamaratkinym zajacom na jar planujeme
vrh. Ale nie som si ista ci to ma byt v marci alebo az v maji.
Poradite mi?

Re:Chcela by som sa spytat...

Suzy | 13.10.2014

Je lepsie cim blizsie k teplejsim dnom ( k letu).
Ja som moju samicku dala pripustit koncom maja a takyto termin odporucam aj ostatnym... :)

Chov koní a králikov

Dušan | 02.12.2013

Dobrý deň
Prosím Vás okrem králikov a koňa ešte niečo chováte _?

otazka

Charlie | 16.10.2013

chcela by som poradit, mam tri dni doma pol rocneho kralika, ale mam pocit, ze sa strasne stale boji a ked ho aj vyberiem s klietky stale sa vrati do klieky a sadne si na to iste miesto do rohu klietky, pomaly sa ani nepohne, co sa tyka jedenia a pitia, tak s tym nemame problem. Je to stale o tom, ze si nevie zvyknut alebo je to nejaky problem? dakujem.

Re:otazka

Suzy | 13.10.2014

Podla mna to choroba urcite nebude, neaktivnost sposobuje mozno ciastocne strach z niecoho, co niekedy mimo klietky zazil. Zajkovia si dobre pamataju zazitky z minulosti. Hrajte sa s nim, maznajte hlavne mimo klietky a nedovolte, aby mal dovot na strach mimo klietky...:)

velkost

adam | 07.02.2013

Dobry den. ja by som si chcel zaobstarat 1kralicka ale neviem ktory by samotu zvladal lepsie ci samcek alebo samicka a asi do akej dlzky vyrastu ?dakujem za odpoved

Re:velkost

LÍVIA | 12.04.2013

Keď sa budete dostatočne venovať, je jedno či samček či samička. Narastú tak to 30cm, do 2kg, záleží od plemena a rodičov

Re:velkost

Suzy | 13.10.2014

Na pohlavi vobec nezalezi, pokial budete mat nanho dostatok casu, nema dovod nebyt spokojny...:)

( vlastna skusenost :))

Dve samičky

Jana | 28.01.2013

Dobrý večer, máte pekné stránky a samozrejme, pekné zajky, dúfam, že sa im bude naďalej len a len dariť. Napišem sem aj môj zážitok so zajkami, ktoré mám doma.

Kvôli nezhodám o druhu zajačika, ktorého si odvezieme domov, sme kúpili dvoch. Keď boli väčší zisťovali sme (najmä u barančeka menom Uško) či je samček alebo samička. Prečo najmä u barančeka? Pretože ten hrýzol a značkoval, takže sme predpokladali, že je to samček. Zistili sme, že je to samička a hneď sme prehliadli aj toho druhého (trpaslík - Shadowka) a tiež to bola samička, submisívna z nich dvoch, čo sa ľudí týka, olizuje. Akurát jediné divné je že submisívna samička skákala na tú dominatnú a trhala jej občas chlpy. No, a 24.12.2012 nám vrhla Uška (už s pozmeneným menom :D) 3 mladé. Keďže sme na to neboli pripravení (to myslím vážne, deň predtým sme ju chovali a behala po dome), samec s ňou strávil ešte 12 hodín (kým otvorili zverimex), našťastie im neublížil, iba sa pokúšal skákať po samici, tá ho iba dokopala, tak to vzdal a zase takisto submisívne ako predtým sedel v kúte a pozeral na Ušku. Keď už bola samica v klietke sama, bolo čudné, že nespravila hniezdo, no potom ich do 24 hodín všetky zabila. Bolo to dosť deprimujúce (no čítala som že prvorodičky to robievajú), navyše, nemala pravdepodobne mlieko, keďže mladé bolo prisaté, ale aj po "nakŕmení" bolo stále ako slíž. Samozrejme ostala aj po tomto v klietke sama. A 24.1.2013 sa nám narodili ďalšie malé, tentokrát sme boli pripravení (pár článkov spomínalo 2 rohy maternice, v kt. sa vyvíjajú mladé) a tak v momente, keď som večer 23.1. zbadala väčšie množstvo chlpov v sene, som ju zahádzala ďalším senom. Rýchlo vybudovala dokonalé hniezdo. Než som išla spať, už bola vidno krv okolo ritného otvoru a ráno sa v hniezde hemžili mladé. Videla som jedného bledého a jedného tmavého. Poobede som videla (asi 3) tmavé a bledé nie. No a večer bolo vytiahnuté z hniezda uhynuté bledé mláďa, ktoré bolo "načaté". Ďalšia frustrácia, keďže ich teraz kŕmi (a sú tlsťučké) a hniezdo tiež majú. Priateľ ho vybral s rukavicou na ruke a čakali sme, nevedeli sme sa dočkať rána. Teraz sú to od pôrodu 4 dni. Mladé sú čím ďalej aktívnejšie a mamina sa vzorne stará :)

Ospravedlňujem sa za román ;)
Veľa šťastia.

:))

Lexie | 06.12.2012

Ahoj.. :) Moc krásne zajačiky.. :) Ja mám ruského králika.. :P Ale na vašich nemá.. :D Inak, ešte čo sa týka koní, tiež budem mať v JK Les Amis prenajatú kobču.. :)

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Pridať nový príspevok