Tu sa dočítaťe odpovede na viacero otázok, na ktoré by ste možno radi vedeli odpovede. Ak niečo v témach nie je obsiahnuté, môžete sa pýtať v DISKUSII nižšie. Ak je vaša otázka NALIEHAVÁ, použite prosím MAILový kontakt!

Otázky a odpovede

Prečo názov ChS Spod vŕškov?

 Bývame hneď pod úpätím Malých Karpát, a ešte k tomu neďaleko štvrti "strmé vŕšky", tak práve preto :)

Ako si môžem od Vás zadovážiť králika?

 Kontaktujete ma telefonicky alebo emailom, dohodneme sa na rezervácii a hneď ako bude možný odber mláďatka Vám ho prinesiem buď ja osobne alebo si prídete pre neho na vopred dohodnuté miesto. 

Čo dostanem ku králikovi pri kúpe?

 Ak su u nás kúpite králička, dostanete potrebné informácie na začiatok spísané do brožúrky ( tým pádom si nemusíte kupovať žiadne knižky o králikoch) a krmivo na prvý týždeň (seno plus granulky na ktoré je zvyknutý). Odovzdám Vám aj čestné prehlásenie o 100% zdraví králika. Ak je králiček čistokrvný dostanete aj výpis predkov alebo rodokmeň.

Aká je cena králika?

 Cena sa odvíja od kvality,plemena,sfarbenia, dôvodou predaja a rôznych iných faktorov. Dohodneme sa na nej individuálne. Pri králikoch bez rodokmeňa je cena max. do 17€, pri čistokrvných 20-40 €.

Prečo je lepšie zadovážiť si králika z chovateľskej stanice ako zo zverimixu?

Chovateľ králikov pozná ich pôvod. Stará sa o králiky ako najlepšie vie, dostávajú kvalitné krmivko, na ktoré si postupne zvykajú. Do 7-8 týždňa sú pri svojej maminke, čo znamená, že majú stály prísun materského mlieka, ktoré zabezpečí ich dobrý vývin a zdravie aj do budúcnosti. Pri chovateľovi sú v kontakte s ľudmi, zvykajú si na králičie wc, chodia si pobehať von. U chovateľa si môžete kúpiť aj zvieratká s PP, a potom absolvovať výstavy. Zaručí vám aj pôvod zvieratiek bez PP a môže Vám ukázať rodičov Vášho budúceho miláčika - zakrslého králika.

Naproti tomu zvieratko zo zverimixu býva od veľkých množiteľov králikov, ktorý musia pokryť potreby odberaťelov (zverimixov) a preto ich samičky mávajú mladé často, čo ich oslabuje, nemusia mať kvalitné mliečko, a keď aj majú, až tak im to nepomôže,pretože mláďatká posielajú do obchodov už v 3-5 týždňoch!!! kedy je maličký králik ešte menší ako morčiatko a pre zákazníka príťažlivý, pretoŽe si myslí, že väčší nenarastie a okamžite chce takého "minikrálika" doma. Kúpi mu malú klietku, do ktorej sa ale po 3 mesiacoch už nezmestí a potom nový majiteľ často dá zvieratko preč, pretože nevedel, že zakrslý králik naratsie taký "veľký".

Aké plemená zakrslých králikov chováme, ktoré si od nás môžete odniesť?

Chováme momentálne zakrslé farebné králičky, ktoré majú postavené krátke ušká, s váhou maximálne do 1,5kg, rôznych farieb, bez PP

 a teddy barančeky s výpisom predkov, ktorí majú ovisnuté dlhé ušká, na celom tele dlhú srsť, rôznych farieb, váhu do 1900g (barančeky bývajú o málinko väčšie).

Z našich králikov Vám nevyrastie žiaden obor nad 2kg, ako sa občas stane králičkom zo zverimixov.

Aké plemeno je TEDDY BARAN ?

Teddy baranček nie je oficiálne uznaným plemenom, ale ako sa hovorí, už sa na tom pracuje :) Práve preto sa k tedíkom dáva výpis predkov, ktorý je dôležitý pre budúcnosť plemena.

Toto plemeno je vyšlachtené ako domáci mazlíček, veľmi mierumilovnej povahy s dlhou srsťou. Pôvod má v západnej Európe, rozšírené je v krajinách Nemecko, Rakúsko i Holandsko. Oficiálna skratka plemena (ktorú majú všetky plemená králikov) je ZBTd. Zakrslý baran teddy je úžasným spoločníkom, je vhodný hlavne pre ľudí, ktorý nemajú čas mať psíka. Srsť teddyho je treba pravideľne česať, čo pôsobí pre ľudí veľmi upokojujúco. Teddyho netreba chodiť venčiť, treba mu len nechať priestor pobehať si po izbe, samozrejme bude rád, ak ho pustíte aj na záhradu, ale nevyžaduje to.

Hmotnosť teddyho barana sa pohybuje medzi 1300g - 2000g. Stavba tela je rovnaká ako u zakrslého barana. Dôležitým poznávacím znakom plemena je "KLIN" , ktorý je rozoznateľný po narodení mláďatka. Bez klinu nemôže byt teddy baranom.  Klin je ako kedy trojuholník viditeľnej srsti na chrbte novonarodeniatka, pričom inde srsť nemá. 

Srsť je v dospelosti rovnako dlhá po celom tele,aj na ušiach. 

Je králik vhodný pre alergika?

ÁNO, ak nie ste alergický práve na seno alebo králičiu srsť. Najlepšie je sa dať pred kúpou králika otestovať u alergológa. Ja som tiež alergik. Na seno, slamu, psy,mačky a nespočetne ďalších vecí :) Ale králičky sú buď vonku alebo v inej izbe. A snažím sa mať stále čisto. Králik aj teddy baranček je vhodný aj pre alergikov, treba ho však držať v bezprašnom prostredí na koberčeku a sena doplniť len toľko koľko za deň zje. Na samotnú srsť králika je alergických málo ľudí, problém spočíva skôr v prašnej podstielke a sene. Preto treba seno uskladňovať mimo izby, aby nevyvolávalo nádchu a podobné prejavy. 

Ak Vám neboli zodpovedané všetky otázky o králikoch, môžete sa pýtať prostrednístvom formuláru nižšie a rada odpoviem :)

:)

Vaše príspevky

bestfinancialfirm1@gmail.com

ROYALMARIA | 10.11.2020

Dobrý deň. Ponúkam pôžičku s 3% úrokom. Kontaktujte ma a získajte schválenie pôžičky. Ponúkam pôžičky spoločnostiam aj súkromným osobám. Som zaregistrovaný v medzinárodnej pôžičkovej organizácii. Kontaktujte ma ešte dnes a sľubujem, že budete radi, prihláste sa hneď na bestfinancialfirm1@gmail.com whatsapp / viber +447723320652

bestfinancialfirm1@gmail.com

ROYALMARIA | 09.11.2020

Pôžičky pre právnické a fyzické osoby. Pôžičky 5 000 eur až 10 000 000,00 eur. Žiadny prísľub súdneho osvedčenia zmluvy na súde. bestfinancialfirm1@gmail.com Volať / SMS +447723320652 Whatsapp +447723320652

sonemarie01@gmail.com

Maria Leydi | 20.10.2020

VITAJTE: PÔŽIČKA MEDZI VÁŽNYMI A ÚNAVNÝMI JEDNOTLIVCAMI ONLINE.
Ponuka pôžičky medzi jednotlivcami rýchla Rýchla pôžička na ukončenie vašich starostí za menej ako 72 hodín Máte banku zakázané a všetky vaše pokusy v iných a iných finančných inštitúciách zatiaľ nedali nič kvôli vášmu zlému kreditu alebo iným tak už žiadne starosti, kontaktujte ma a za menej ako 72 hodín za primeranú sadzbu 2% ročne a na dobu splácania, ktorá vám vyhovuje, vám poskytujem pôžičku, ktorá vám zachráni život. Kontaktujte ma prosím na e-mail: marialeydi06@gmail.com

bestfinancialfirm1@gmail.com

ROYALMARIA | 16.10.2020

Pôžičky pre právnické a fyzické osoby. Pôžičky od 1 000 EUR do
1 000 000 pri 3% úrokovej sadzbe. Kontaktujte nás e-mailom: bestfinancialfirm1@gmail.com whatsapp / viber number: +447723320652

pôžičky

DAMIAN DREWLO | 16.04.2020

Potrebujete pôžičku? Cieľom je informovať širokú verejnosť o tom, že jednotlivcom poskytujeme pôžičky so 3% úrokom. Naše pôžičky sú zabezpečené a garantované poisťovňou. Už nehľadajte a kontaktujte nás, aby ste dostali pôžičku.

Investičná pôžička

Automatické pôžičky

Konsolidácia dlhu

Úverová linka

Obchodné pôžičky

  Prihláste sa teraz cfinancials@gmail.com whatapp +16132094044

Otázka

Sara | 04.04.2019

Chcem sa opýtať čo znamená slovo zakrsle králika

Fuč vzh mg zb surfujú free g. F rf bv v cr th

Korak | 04.04.2019

Chcem sa opýtať aký zajacik je najlepší do rodín s deťmi .

Otazka

Michala | 25.02.2019

Dobry den ,kupila som kralika zo super zoo .Vtedy mal 8 tyzdnov za 3 tyzdne strasne narastol.Usi by mal mat kralik do 5 cm a moja ma v 10 tyzdnoch 8 cm.Ide podla vas o krizenca,ci kralika normalneho,co sa chova na maso.DAKUJEM

Re:Otazka

admin | 08.03.2019

nie je lahke povedať, čo vyrastie z králika kupovaného v obchode a nie od chovateľa. Môže to byť aj menší kríženČek, len z väčšími uškami. Nečakajte zázraky, preto na mojej stránke upozorňujem, že si máte radšej zadovážiť králika od chovateľa, kde máte omnoho väčšiu istotu. Ale aj z väčšieho zajka môže vyrásť obrovský maznák :) dúfam, že keď už ste si ho zadovážili, tak sa o neho dobre postaráte

Re:Otazka

1234567890 | 04.04.2019

No určite to bude kríženec v obchodoch sa vždy nájde menšia chybička.
Držím prsty aby sa to vyriešilo .

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok