Štandard plemena teddy baran

 

Teddy barani tak isto ako kratkouchý  teddy  nie sú zatiaľ uznané plemeno. Boli vyšľachtený v Západnej Európe.
 
Povaha: Teddy barani sú ešte viac maznavejší ako teddy králiky s krátkymi uškami. Sú výbornými spoločníkmi. Hmotnosť dospelého teddy barana sa pohybuje okolo 1300 g - 2000 g. Idealna váha samičky je 1600 do 1900 g. Idealna samčeka váha je 1500 do 1800 g. Samci by mali byť sú o trochu menší.
Stavba tela musí byť podobná ako u typických baranov, zusia zodpovedať štandardu  zdrobnených baranov. Sú kratšie, zavalité, majú široký hrudník. Krk je sotva rozoznateľný. Majú odpredu dozadu rovnomerný, krátky trup so zaoblenou panvou a krátku masívnu šiju. Nohy sú krátke, ale nie veľmi drobné. Chrbát je krásne vyklenutý. Hlava je krátka zo širokým nosom aj nos s typickým baraním výzorom. Z profilu je vidieť zaoblené čelo nosnú časť. V porovnaní s telom je hlava výrazná. U samičiek je hlava o niečo viac elegantná. Ale samec od samice sa veľmi nelíši.
K charakteristike barana patrí tzv. Korunka. Medzi ušami sa nachádzajú hrbole,ktoré sú známe ako korunka. Uši visia z hlavy dolu sú pritisnuté k telu (mamičkám môžu trochu poletovať). Dĺžka od špičky ucha do špičky ucha (rozsah) by mala byt medzi 24 až 26 cm.
U srsti platí čím dlhšia a hustejšia, tým lepšie. Srsť by mala byť všade na tele rovnomerne dlhá (i na hlave) Mala by byt dobre udržiavateľná nemalo by dôjsť v žiadnom pripade k plsnateniu. 
Teddy zajačik  keď sa narodí tak na chrbte  má tzv. klin. Klin má veľmi kvalitne osrstený levíček takže až nie je až tak rozhodujúce, ale ak sa narodi zajačik bez klinu tak to nie je  teddy. Už v dvoch týždňoch je zajačik krásne chlpatý.
Vo veku 2 mesiace je srsť takmer rovnaká ako už u dospelého teddyho a je po prvom pĺznutí.
Oči by mali byt tmavé, modré oči sú povolené. Albín je tiež povolený, ale nie veľmi žiaduci.
Více zde: https://klubteddy.webnode.sk/stadard-plemena/